Szkolenia motywacyjne dla firm

 

O co chodzi z tymi szkoleniami motywacyjnymi?

W dużym skrócie wyjazdy, szkolenia motywacyjne to stworzenie aktywności typu teambuiding aby zintegrować pracowników z wartościami jakimi kieruje się firma. Szkolenia takie przeważnie kojarzą się pracownikom z pozytywnym przekazem: zabawą, odpoczynkiem i rozrywką, czyli po prostu miłym spędzeniem czasu w gronie teamu, z którym pracuje się na co dzień. Zatem to nic innego jak motywowanie poprzez zabawę!

W związku, z tym na organizację takich szkoleń decyduje się coraz większa liczba firm. Dlaczego? Gdyż dostrzegają w integracji pracowników szansę na stworzenie zgranego zespołu lubiących i szanujących się ludzi, umiejących ze sobą współdziałać nawet w warunkach dużego stresu. Ponadto tego typu forma motywowania pracowników, jest nie tylko istotnym narzędziem do lepszego zarządzania nimi, ale przyczynia się do wydajniejszej pracy, do wzbogacenia ich umiejętności, jak i indywidualnego rozwoju.

 

Dlaczego warto zorganizować szkolenie motywacyjne.

 1. Poprawi to współpracę w zespole i wzmocni jego więzi. 
 2. Zmotywuje pracowników do lepszej pracy. 
 3. Odpręży pracowników i zapewni im relaks. 
 4. Stworzy okazję do poznania siebie nawzajem i zacieśnienia relacji. 
 5. Pozwoli na odkrycie nowych talentów i umiejętności wśród pracowników. 
 6. Umożliwi wymianę informacji i doświadczeń, które będą mogły zostać wykorzystane w pracy. 
 7. Przyniesie większą produktywność i wzmocni zaangażowanie w pracę. 
 8. Przyczyni się do wzrostu lojalności wobec firmy. 
 9. Zwiększy poziom satysfakcji pracowników. 
 10. Da okazję do przetestowania nowych pomysłów i strategii.

 

 

Wartości szkoleń po „lockdown”

W ostatnich kilku latach, a zwłaszcza po okresie tzw. lock downu, który spowodowany był, pandemią szkolenia z zakresu motywowania pracowników, cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród naszych klientów.

Bo tak naprawdę czym jest motywacja? Czy jako pracodawcy oczekujący konkretnych rezultatów od swoich pracowników zastanawialiście się, jaką funkcję pełni „motywacja”? „Motywacja według „Encyklopedii PWN” – psychol. To proces regulacji psychicznych, nadający energię zachowaniu człowieka i ukierunkowujący je; może mieć charakter świadomy lub nieświadomy”.
Wasze działania jako pracodawców przeważnie są bardzo świadome. Gdyż, Wasz cel to: motywacja, integracja oraz nagradzanie uczestników wyjazdu. My zajmiemy się tą częścią nieświadoma kara stanowi równo 50% motywacji do działania.

 

 

Jak możemy pomóc w organizacji szkoleń motywacyjnych.

Korzystając z naszego doświadczenia i fachowej wiedzy, jesteśmy w stanie zorganizować dla Was niezapomniane szkolenie motywacyjne od początku do końca, które wzbogaci umiejętności uczestników, a także przyczyni się do ich rozwoju.

Doradzimy Wam w wyborze ciekawego miejsca szkolenia, pomożemy przygotować oryginalny scenariusz oraz będziemy wspierać Was na każdym etapie realizacji warsztatów dla Waszych pracowników.
Przygotowywane przez nas szkolenia motywacyjne dla firm są zawsze starannie przemyślane na podstawie konkretnych wytycznych, które zostają nam przedstawione na etapie ustalania szczegółów.
Ogromną wagę przywiązujemy do najmniejszych szczegółów, a za cel zawsze stawiamy sobie przede wszystkim zwiększenie efektywności Waszego zespołu oraz wzmocnienie jego poczucia więzi z pracodawcą.

Nasze szkolenia motywacyjne stanowią fantastyczny bodziec do działania całego zespołu, przyjemny sposób zacieśniania lub podtrzymywania kontaktów z partnerami biznesowymi oraz dają możliwość nagrodzenia pracowników za pracę i poświęcenie.

 

 

Jakie argumenty przemawiają za zorganizowaniem szkolenia.

 1. Wyjazd zbuduje i wzmocni pozytywne relacje uczestników szkolenia, zarówno z otoczeniem wewnętrznym, jak i zewnętrznym.
 2. Możliwość odkrywania nowych, jeszcze nieznanych cech i umiejętności poszczególnych osób zespołu.
 3. Integracja pracowników w „innym środowisku” niż praca, a także wzrost motywacji i rozwoju zespołu.
 4. Poprawa wizerunku pracodawcy oraz polepszenie atmosfery po podjęciu trudnych decyzji biznesowych (fuzje, restrukturyzacje itp.).
 5. Wyjazd motywacyjny może okazać się doskonałą okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych i przyciągnięcia nowych klientów. 
 6. Szkolenie motywacyjne może zwiększyć wydajność pracowników, co może przełożyć się na zyski dla firmy.

Musicie, wiedziecie, że odpowiednio zaplanowane szkolenie motywacyjne, dostarczają odpowiednich narzędzi do przełamywania indywidualnych oraz grupowych barier uczestników wyjazdu, pozwalając w prawidłowy sposób rozwijać komunikację wewnątrz zespołu, co w efekcie przekłada się na rozwój Waszej firmy.

 

 

 

Warunki szkoleń motywacyjnych.

Szkolenia motywacyjne dla firm, aby przyniosły oczekiwane rezultaty, muszą przede wszystkim spełniać kilka istotnych warunków:

Pierwszym i niezwykle istotnym jest DOBROWOLNOŚĆ – do tego typu szkoleń nie powinno się zmuszać pracowników. Ważne, aby każdy z zespołu „chciał” a nie „musiał” brać udział. Jednak warto wiedzieć, iż w przypadku notorycznych nieobecności na jakichkolwiek szkoleniach firmowych warto dowiedzieć się, dlaczego Wasz pracownik unika team buildingu z pozostałymi członkami zespołu.

Po drugie – w planowaniu szkolenia motywacyjnego duże znaczenie ma także jasne zadanie sobie pytań:

„Jaki jest nasz cel spotkania?”
Co chcemy osiągnąć po zorganizowaniu warsztatów motywacyjnych dla swoich pracowników?”
Jaką formę powinno przybrać nasze szkolenie, tak aby było ono w pełni owocne dla naszych pracowników?”
Zatem ważne jest, aby szkolenie zostało jak najlepiej zaplanowane, gdyż wówczas będzie w stanie umocnić i usprawnić zespół, przyczyniając się do identyfikacji z nim.

Przecież nie od dziś wiadomo, że dobrze funkcjonujący zespół w firmie to ludzie, którzy nie tylko doskonale rozumieją swoje zawodowe role, ale także mają umiejętność współdziałania w grupie i błyszczą wiedzą merytoryczną. By stworzyć zgrane grono pracowników, przedsiębiorcy coraz częściej doceniają rolę team buildingu m.in. w formie szkoleń motywacyjnych. Ponieważ ich głównym celem jest wzmocnienie zespołu, zwiększenie motywacji, pogłębienie wzajemnego zaufania wśród pracowników oraz poprawę relacji interpersonalnych.

 

 

Małe podsumowanie

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na poprawę wyników twoich pracowników, wyjazdy integracyjne w połączeniu ze szkoleniami motywacyjnymi mogą być doskonałym rozwiązaniem. Nie tylko twoi pracownicy będą mogli wykorzystać wyjazd do budowania relacji, ale także będą mogli zdobyć nowe umiejętności i zmotywować się do osiągania wyższych wyników.

W zależności od zakładanych przez Was celów jesteśmy w stanie zaproponować różne scenariusze szkoleń czy warsztatów, dla Waszego teamu wykorzystujący do tego narzędzia typu: gry menadżerskie, zajęcia outdoor, jak i in. door.
Specjalnie dla Was możemy zorganizować szkolenia zawierające nie tylko atrakcje takie jak: paintball, strzelectwo, off-road, regaty na łodziach czy gry terenowe, ale zaprosić grono wyszkolonych i doświadczonych ekspertów z zakresu istotnej dla Was dziedziny. Dzięki czemu, w trakcie takiego szkolenia firmowego zespół nabędzie istotną wiedzę, która pomoże mu poradzić sobie w trudnych i nietypowych sytuacjach w pracy oraz nauczy go wspólnego podejmowania decyzji.