Szkolenia integracyjne dla firm, organizacja szkoleń firmowych

Wyjazdy i szkolenia integracyjne zdecydowanej większości pracowników kojarzą się z pozytywnym przekazem: zabawą, odpoczynkiem oraz rozrywką. Na przeprowadzanie tego typu przedsięwzięć decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorców, widzących w integracji szansę na stworzenie zgranego zespołu lubiących i szanujących się ludzi, umiejących ze sobą współdziałać nawet w warunkach największego stresu.

Organizowane przez nas różne rodzaje szkoleń integracyjnych stwarzają doskonałą możliwość zabawy i relaksu, stanowiąc jednocześnie świetną okazję do wzmocnienia więzi między pracownikami. Odpowiednio zaplanowane, dostarczają narzędzi do przełamywania indywidualnych oraz grupowych barier, pozwalając w prawidłowy sposób rozwijać komunikację wewnętrzną w zespole.

Szkolenia integracyjne, aby przyniosły oczekiwane rezultaty, muszą przede wszystkim spełniać kilka istotnych warunków. Jednym z ważniejszych jest dobrowolność – do tego typu wydarzeń nie wolno zmuszać, jednak w przypadku notorycznych nieobecności na spotkaniach firmowych warto dociekać, dlaczego tak się dzieje. Po drugie – w planowaniu integracji duże znaczenie ma także jasne postawienie celu, a więc czemu służyć ma organizowane szkolenie i jaką formę powinno przybrać. Integracja powinna zostać jak najlepiej zaplanowana, gdyż tylko wówczas będzie w stanie umocnić i usprawnić zespół, przyczyniając się do identyfikacji z nim.

Team building sposób na dobry i zgrany zespół

Dobrze funkcjonujący zespół w firmie to ludzie, którzy nie tylko doskonale rozumieją swoje zawodowe role, ale także posiadają umiejętność współdziałania grupie i błyszczą wiedzą merytoryczną. By stworzyć zgrane grono pracowników, przedsiębiorcy coraz częściej doceniają rolę team buildingu. Jego głównym celem jest wzmocnienie zespołu, zwiększenie motywacji oraz pogłębienie wzajemnego zaufania osób współpracujących ze sobą w firmie.

Team building może przybierać różne formy, jednak najważniejsza jest zawsze integracja oraz współpraca. Tego typu działania pozwalają stworzyć zgrany i silny zespół, zmniejszyć skutki odczuwanego stresu, a w połączeniu z warsztatami czy konferencją, podnieść kwalifikacje zawodowe pracowników.

W zależności od zakładanych przez Państwa celów, jesteśmy w stanie zaproponować różnorodne scenariusze szkoleń oraz team building wykorzystujący gry menadżerskie bądź zajęcia outdoor. Specjalnie dla Państwa możemy zorganizować paintball, strzelectwo, offroad, regaty na łodziach lub wiele innych aktywności, w trakcie których grupa będzie musiała sobie poradzić w trudnych sytuacjach i nauczyć się wspólnego podejmowania decyzji.