28 czerwca 2018

PROGRAM POMAGAMY

Program został zapoczątkowany myślą że nie tylko dobra zabawa na wyjeździe ale również myśl aby dzięki naszym działaniom zostało po nas coś dobrego.

Duża ilość osób, może dokonać wielkich zmian. Działając w myśl zasady, że dawane dobro do nas wraca, pomogliśmy dzieciaczkom z jeleniogórskich Domów Dziecka.

Na początku byliśmy jednak sceptykami tego pomysłu. Wszystko zmieniło się po naszej wizycie w domu dziecka. Gdyby ktokolwiek z Was zobaczył wyciągnięte w swoją stronę ręce dzieciaka którego jedynym marzeniem jest …, przytul mnie, wiedziałby o czym piszemy. Więc przygotowując ten projekt sami nie mogliśmy się nie zaangażować, również emocjonalnie. Działania które dokonywaliśmy szły w kierunku jak największej możliwości pozyskania pomocy dla tych dzieciaków.

Wspólnie razem udało się pomóc w odnowieniu części rzeczy w środku i na zewnątrz:

  • Malowanie przęseł płotu
  • Budowania altan
  • Odnowienie placu zabaw – malowanie
  • Pomoc formie jednodniowej adopcji najmłodszych podopiecznych
  • Stworzenia pracowni komputerowych
  • Renowacja patio

W projekt zaangażowały się jednostki budżetowe, dla naszych działań otrzymaliśmy Patronat Prezydenta Jeleniej Góry. Straż Pożarna, Straż Miejska Policja również zaangażowały się w nasze działania. Finałem był wspólny piknik dla uczestników oraz koncert zespołu LENIWIEC.

Akcje Pomagamy chcemy kontynuować w różnych regionach Polski.

Zapraszamy firmy które pragną zorganizować wyjazd integracyjny, firmowy dla swoich pracowników którego częścią będzie chęć pomocy innym. Zapraszamy do kontaktu z nami.